3 kategorie rękawic ochronnych

rekawice ochronne

Warunki bezpieczeństwa odzieży ochronnej oraz ich dokładne specyfikacje reguluje szereg norm i przepisów. Ponadto wobec poszczególnych elementów stroju roboczego zostały opracowane wyszczególnione konkretne normy. Zapis EN420 to zbiór ogólnych przepisów dotyczących jakości i metody prawidłowego użytkowania rękawic roboczych. Dodatkowo rękawice ochronne klasyfikowane są pod względem jakości cech zabezpieczających pracownika przed niebezpieczeństwem.

Klasyfikacja odzieży i rękawic ochronnych BHP

  1.  Kategoria I – odzież o niskim stopniu ochrony – należą do niej m.in. rękawice, które mogą być używane tylko do prac w domu, ogrodzie i małym gospodarstwie. Ich zadaniem jest ochrona skóry przed działaniem delikatnych detergentów, zapobieganie przed obtarciem i drobnym skaleczeniem.
  2. Kategoria II – odzież o średnim stopniu ochrony – rękawice chroniące przed minimalnym zagrożeniem, które nie stanowi ryzyka powstania uszczerbku na zdrowiu. Rękawice te odporne są na przecięcia i rozdarcia, a także na działanie silnych substancji chemicznych. Mogą być używane w drobnym przemyśle.
  3. Kategoria III – odzież o wysokim stopniu ochrony – to rękawice specjalistyczne, wykonane z wysokiej jakości materiałów technicznych, które pozwalają na pracę przy sprzęcie spawalniczym, silnych chemicznych środkach drażniących i bardzo wysokich temperaturach.

Skórzane rękawice ochronne

To pierwsza najpopularniejsza kategoria w naszym sklepie. Oferta rękawic skórzanych to zbiór produktów wykonanych ze skóry licowej, świńskiej, bydlęcej i dwoiny. Miękkie, elastyczne, a jednocześnie ekstremalnie odporne na zniszczenia. Rękawice skórzane dedykowane są zarówno do prac ogólnych, leśnictwa, rolnictwa, budownictwa, jak i spawania. Modele ocieplane doskonale nadają się do pracy zimą w bardzo niskich temperaturach. Skórzane rękawice zebrane w naszej ofercie to modele, które posiadają wzmacniane elementy przy palcach i na wierzchniej części dłoni.

Oferowane przez nas tanie rękawice robocze to certyfikowane i testowane modele, doskonale chroniące dłonie, jak i przeguby. Pracownikom budowli, ogrodów i lasów dedykujemy: A230 dwuwarstwowa rękawicę Rigger, A271 rękawicę ocieplaną Driver Portwest, A240 rękawicę licową Rigger Mansuetus. Spawaczom i pracownikom narażonych na działanie wysokich temperatur, ognia i promieniowania dedykujemy: A530 rękawicę spawalniczą ze wzmocnieniem.

Rękawice robocze wodoodporne i olejoodporne

Rękawice wodoodporne i olejoodporne zostały wykonane ze specjalnych materiałów, które pomimo styczności z materiałem mokrym i zaolejonym zapewnia idealną przyczepność. Dodatkowe wzmocnienia chronią przed ścieraniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Zebrane w tej kategorii rękawice dostępne są we wszystkich rozmiarach, co zapewnia im idealne dopasowanie.

 

Rękawica ochronna: AP60 Sandy Grip Lite to model nitrylowy z dodatkowym piaskowym pokryciem wewnętrznej części dłoni. Posiadamy również modele w wersji zimowej (A750 rękawica ocieplana Siberia Cold Store), z dodatkową podszewką Insulatex, która pomimo mokrych warunków pracy zapewnia doskonałą przyczepność. Wzmocnienia chronią dłonie przed urazami mechanicznymi. Rękawice te, co ważne zapewniają cyrkulację powietrza.

Rękawice chroniące przed uderzeniem

Rękawice chroniące przed uderzeniem to modele, które łączą wzmocnioną ochronę przed powstawaniem uszkodzeń, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu. Są wygodne, elastyczne, a przy tym bardzo wytrzymałe. Rękawice ochronne: A721, A724 i A796 to produkty najwyższej jakości oferowane w niskich cenach.

Dzięki specjalnym konstrukcjom, np. z dodatkowym wzmocnieniem na kciuk lub palce wskazujące, zapewniają wyjątkowo wysoką odporność na uderzenia. Całkowicie amortyzują skierowaną na dłonie siłę, rozkładając ją równomiernie na powierzchnię zabezpieczeń. To produkt, który docenią pracownicy operujący młotkiem lub podobnymi tego typu narzędziami. Co ważne niektóre z modeli naszych rękawic dostępne są również w wersji dla osób leworęcznych.

Rękawice odporne na uderzenia występują również w wersji ocieplanej, co pozwala na używanie ich również zimą. Dodatkowe zabezpieczenie przed zimnem i dostaniem się do środka wody zapewnia zapięcie na rzep. W naszej ofercie znajdą również model, który łączy w sobie kilka funkcji ochronnych. Szczególnym produktem, wartym uwagi jest A725 – ocieplana rękawica odporna na uderzenia. To produkt, który dodatkowo ma funkcję wodoodporną i  olejoodporną. Rękawica sprawdzi się jako ochrona dłoni wykonawców pracujących w różnych dziedzinach przemysłu.